Prosta, Ekstremalnie skuteczna, szybka, ze wskazaniem etapów Rozwoju Metoda Odpieluchowania dziecka. Krok po kroku. Kurs dla rodziców!

Po co w ogóle roztrząsać to całe odpieluchowanie i czy nie lepiej czekać "aż dziecko samo będzie gotowe"

Powiedzmy sobie szczerze: z pieluchami nie jest tak kolorowo.

JEDENBez owijania w bawełnę powiem krótko: pieluchy są drogie i to spory wydatek dla każdego rodzica. Umówmy się, te z marketu kosztują 60-70 groszy za sztukę, a te markowe około 1,20 zł za sztukę. Małe dziecko, wiadomo, zużywa więcej. U mnie to było średnio 8-10 na dzień, potem większe zużywa mniej 5-6 sztuk dziennie. Różnie.

Ok, to policzmy: 65 groszy x 5 x 30 dni = 97 zł miesięcznie. Jeśli używasz tych bardziej markowych, to będzie to około 1,20 zł za sztukę, czyli 1,20 zł x 5 sztuk x 30 dni = 180 zł miesięcznie.

Przepraszam, że zaczynam od pieniędzy – w końcu wiadomo, że na dzieci wydajemy bez zastanowienia, ale to są fakty, więc nie będę ich ukrywać.

Jeśli Twoje dziecko anatomicznie jest gotowe na odpieluchowanie, to zamiast wydać na pieluchy stówkę, lepiej schowaj tą stówkę do świnki skarbonki i za miesiąc czy dwa kup dziecku rowerek biegowy.

Chyba warto ?
DWA: Teraz musisz mieć ze sobą zawsze pieluchy i musisz mieć gdzie przebrać dziecko. Wychodzisz na miasto i jest problem, bo umówmy się, jeśli nie jesteś akurat w dużej galerii handlowej, to raczej na każdym kroku nie ma pokoi dla mam.

A co za tym idzie? Gdzie przebierasz dziecko?

Ja miałam taką matę, rozkładałam tam, gdzie było najcieplej, przebierałam dziecko - ale wiadomo, że czasem wyglądało to jak ćwiczenia sprawnościowe.

Znasz to?
TRZY: Poszliśmy z mężem do przedszkola, jednego, drugiego, trzeciego, aby zapytać o możliwość zapisu i NIBY nigdzie nie mogą tak robić, ale wszędzie nam mówili "dziecko musi być odpieluchowane". Sprawdzałam to nawet i zgodnie z przepisami przedszkole nie może stawiać takiego warunku.

Pozwiesz przedszkole od razu do sądu, czy może będziesz pisać donosy na wszystkie adresy urzędów?

Ja nie mam na takie rzeczy czasu ani ochoty, zresztą nie chciałabym oddawać dziecka do przedszkola, które wcześniej straszyłam sądem albo urzędami. Czułabym dyskomfort - tego, jak będą potem traktować moje dziecko. Masz też tak?
CZTERY: Korzystanie z pieluch ma taką dodatkową atrakcję, która się czasem pojawia: "kupa aż na plecach". Może nie będę więcej się na ten temat rozpisywać - chyba wiesz, o co mi chodzi 🙂
PIĘĆ: Nie wiem dlaczego, ale u mnie i u kilku moich znajomych pieluszki w trochę większych rozmiarach czasem przeciekały. Czasem w podróży pieluszka była ciężka jak ołów i ani kropelka nie przeciekła, a czasami pieluszka sucha, a spodenki mokre. Sama nie wiem, od czego to zależy, bo za każdym razem była dobrze zapięta.
SZEŚĆ: Ostatni punkt z tej mojej wyliczanki to już nie mój, ale mojego męża. Nie wiadomo dlaczego, ale akurat jak on zapinał pieluszkę, to się "same często rozpinały" - hmmmm - twierdził, że trafiał na wadliwe. Napisałabym: "Znasz to?" Ale mam nadzieję, że nie znasz 😉.

Czasem słyszę: "Co za bzdury! Jak dziecko będzie gotowe, to samo to zasygnalizuje."

Taaaaak, oczywiścieeeeee. Konkretnie to przyjdzie i powie: "Mamo, przemyślałem/przemyślałam sprawę dalszego korzystania z pieluch i od dziś postanowiłem/postanowiłam, że będę korzystać z nocnika, a może nawet z toalety. Poza tym sam/sama się wykąpię pod prysznicem, a Ty idź oglądnij na spokojnie serial." Co za bzdury.

Jasne, czasem zdarza się, że dziecko, w ramach obserwacji (wiadomo, dziecko obserwuje, naśladuje, powtarza po osobach z otoczenia), zainteresuje się nocnikiem i zasygnalizuje, że chciałoby też z takiego przedmiotu korzystać. Ale umówmy się - MASZ DO CZYNIENIA Z MALUSZKIEM. Maluszek nie analizuje, nie prowadzi rachunku pozytywnych i negatywnych cech danego przedmiotu i zachowania.

Znam mnóstwo takich osób, które zgłaszają się do mnie, gdzie dziecko jest w takim wieku, że przerażenie mnie ogarnia, jak to słyszę, bo ono dalej nie sika do nocnika. 

Niestety, ale tak samo jak dziecko musi być gotowe anatomicznie, aby rozpocząć korzystanie z nocnika, jeśli prześpisz ten moment, to będzie mówiąc krótko masakra.

Czy w ogóle istnieje sposób odpieluchowania dziecka, czy to tylko lanie wody?

Ostatnio czytałam artykuł na temat tego, co ludzie jedzą w Chinach: "zupa z nietoperzy, duszone węże i smażone łaskuny". A czy Ty byś takie coś zjadła? 100% ŻE NIE - DLACZEGO? Bo nie jesteś tego nauczona, nie jadłaś tak od małego, nie miałaś takich wzorców, a poza tym to nawet nie wiesz, jak taką zupę zrobić, bo nie masz przepisu i nie masz zbyt wielkiej szansy na jego znalezienie w polskim internecie. 

Albo czy umiesz szyć? Ja nie umiem, a przecież co to za wielka sztuka włożyć nitkę do dziurki w igle i uszyć? WŁAŚNIEEE - taka to sztuka, że jak ja tak zrobię i zaszyję dziurę, to widać to na kilometr, a jak zrobi to moja ciocia Krysia (która jest jak dla mnie genialną krawcową), to nie ma żadnego śladu po szyciu, dziurze itd. Przysięgam, nie wiem, jak ona to robi, ale tak jest.

Skoro więc tak prosta czynność, jak zaszycie dziury, można zepsuć, to czy oby na pewno możesz być przekonana, że bez odpowiedniej wiedzy i fachowej porady możesz od tak sobie odpieluchować dziecko? To jest żywa istota, emocje, sposób podejścia, anatomia... Jedno z NAJWAŻNIEJSZYCH POTRZEB FIZJOLOGICZNYCH - dla dziecka to jest zupełnie inna sprawa, zupełnie inny stres z tym związany.

Jeśli ktoś więc uważa, że to lanie wody, to cóż... może niech się zastanowi troszeczkę nad tym, co mówi, bo chodzi o JEGO DZIECKO!

Jak powstał poradnik odpieluchowania?

Po tym, jak 12 lat temu sama przeszłam drogę przez mękę (moja starsza córka rzucała nocnikiem po ścianach), zaczęłam zgłębiać tajniki dziecięcej psychologii, anatomii i tego, jak rozmawiać z dzieckiem, aby nas rozumiało. Od tamtego czasu bez końca zgłębiam wiedzę na temat aspektów wychowania, dorastania dzieci, różnic w postrzeganiu przez dzieci świata w stosunku do tego, jak widzą to dorośli, itd.

Wiele koleżanek, którym pomogłam, mówiło mi: "Powinnaś napisać poradnik o odpieluchowaniu. Twoja wiedza i pomysł są bezcenne."

Ja na to przez lata mówiłam zawsze: "Daj mi spokój - z chęcią Tobie pomogę, ale nie będę pisać żadnego poradnika". Jednak gdy na mojej drodze pojawiła się cudowna osoba, jaką jest położna Ramona Romankiewicz, i po naszej wymianie doświadczeń, a także pod naciskiem wielu osób, zdecydowałyśmy się napisać wspólnie poradnik "Jak odpieluchować dziecko w dwa dni."

Pomysł ten przyjął się ciepło. Jestem bardzo szczęśliwa, że mogłam pomóc już tak wielu mamom, a teraz pomogę i Tobie.

Przeprowadzę krok po kroku przez proces odpieluchowania Twojego dziecka.

Jak poradnik przeprowadzi Ciebie krok po kroku przez ten JEDEN Z NAJWAŻNIEJSZYCH FIZJOLOGICZNYCH ETATPÓW ŻYCIA DZIECKA?

PO PIERWSZE: Omówimy etapy rozwoju dziecka, krok po kroku - kiedy i jak dziecko się rozwija - na co zwrócić uwagę. Poznasz super cenne wskazówki położnej Ramony, która na co dzień pracuje zarówno z dziećmi małymi, jak i większymi w szpitalu (jest nie tylko położną, ale pracuje też w szpitalu dziecięcym). Poznaje na co dzień wiele dzieci i to na trudnym dla nich etapie życia. Ja osobiście uwielbiam słuchać osób z tak bogatym doświadczeniem jak Ramona. A Ty? Mój Tato od zawsze mówił do mnie: "Nasza mądrość to suma mądrości osób, które spotykamy w swoim życiu."
DO DRUGIE: Podpowiemy Tobie, jak wybrać odpowiedni czas! Kiedy dziecko jest anatomicznie gotowe na odpieluchowanie. Jeśli nie jesteś lekarzem ani pielęgniarką - to wierz mi, warto to wiedzieć.
PO TRZECIE: Wyjaśnimy Tobie, czym jest trening czystości i jak możesz go przeprowadzić!
PO CZWARTE: Zrobiłyśmy research nocników, sama pewnie wiesz, że jest ich wiele typów - powiemy więc Tobie czym one się różnią oprócz ceny i na co zwrócić uwagę.
PO PIĄTE: Dowiesz się, jak SZYBKO OSWOIĆ DZIECKO z nową sytuacją bez POCZUCIA STRESU. Twoje dziecko ZUPEŁNIE, ZUPEŁNIE INACZEJ ODBIERA OTOCZENIE NIŻ TY - Wiesz to dobrze - Ty nie płaczesz, jak ktoś Ci zabierze długopis, ono płacze, jak ktoś mu zabierze kredkę - więc bądź pewna, że jedna z najważniejszych potrzeb fizjologicznych i jej załatwianie to nie jest taka błachostka! Wszystkiego się dowiesz.
PO SZÓSTE: Podpowiemy Tobie KROK PO KROKU - Prowadząc dosłownie za rękę, jak pozbyć się pieluch w dwa dni - SKUTECZNIE I RAZ NA ZAWSZE - Skutecznie to znaczy, że nie będziesz ich zakładać na noc, na wyjścia na miasto lub w gorsze dni 🙂 Tak właśnie rozumiemy SKUTECZNIE I RAZ NA ZAWSZE, a to wszystko "językiem dziecka" bez jego zamęczania.
PO SIÓDME: Czy wiesz, że jest wiele przypadków dzieci, które boją się robić kupę do nocnika? Tak dokładnie - boją się robić kupę do nocnika - po prostu boją się tego, że coś z nich wychodzi - jest to dla nich STRES - są nawet takie przypadki, że dziecko nie robi kupy przez tydzień. O ZGROZO... ale niestety to są FAKTY! Podpowiemy Tobie więc, jak przełamać barierę związaną z kupką.
PO ÓSME: To już tak zupełnie dla relaksu dowiesz się, jakie problemy mają różni rodzice w procesie odpieluchowania, jakie zadają pytania i jakie są na te pytania odpowiedzi. Może niektóre z nich też Ty sobie zadajesz?

A DO TEGO JESZCZE CZTERY BONUSY:

BONUS NR 1 - Szybka ściąga odpieluchowania

Nie wiem, jak Ty, ale ja nie zapamiętuję każdego zdania książki czy artykułu, który przeczytam. Jeśli też tak masz, to ten bonus jest dla Ciebie. Zawarłam w nim 24 KRÓTKIE PUNKTY, jak odpieluchować dziecko - tak, abyś nie musiała wszystkiego zapamiętywać i zastanawiać się, tak jak ja czasem, "jak to tam było napisane?"

BONUS NR 2 30 Przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje dla dzieci

Publikacja w formie ebooka stworzona przez Katarzynę Szafraniec - dietetyka klinicznego. Kasia jest absolwentką kierunku dietetyka kliniczna na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu.

Na co dzień współpracuje z pacjentami, zawsze stawiając na edukację, świadomość oraz praktyczne podejście do gotowania. W poradniku tym znajdziesz 30 smacznych przepisów dla Twojego dziecka wraz z listą składników oraz prostym i szybkim sposobem przygotowania. Znajdziesz tu następujące przepisy:

ŚNIADANIA:

Orzechowy twartożek
Zielone grzanki
Szakszuka
Groszkowa pasta
Jajo zapiekane w pomidorku
Żółta tofucznica
Truskawkowa owsianka
Banano - Czekoladowa Granola
Marchewkowe tosty na słodko

OBIADY:

Dyniowe kaszotto z soczewicą
Nuggetsy i warzywne frytki z mizerią
Czerwony krem z białym serkiem i grzankami
Cukiniowe placki z sosem tzatziki
Cytrynowa rybka z fasolką
Słodko-kwaśny kurczak
Łagodne curry z tofu i makaronem ryżowym
Makaronowa zapiekanka z fasolą
Kakaowe naleśniki z kremem pomarańczowym
Truskawkowy makaron z orzechami

KOLACJE:

Szybkie kanapki mocy
Pasta z łososia i cieciorki
Zielone zawijasy z twarożkiem
Mini pizze z bakłażana
Wytrawne babeczki
Leczo z dynią i soczewicą
Różowa sałatka z komosą
Buła z tofu i hummusem
Kaszka manna z jagodami
Tosty z masłem orzechowym

BONUS NR 3 20 Prostych przepisów na zdrowe słodycze

Kolejna pozycja w formie ebooka napisana przez Dietetyczkę Kliniczną Kasię Szafraniec - Absolwentką kierunku Dietetyka Kliniczna na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu. E-book został stworzony z myślą o rodzicach, którzy nie chcą demonizować „słodkości", a przy tym zależy im na dobrze zbilansowanej diecie swojego dziecka. Znajdziesz w nim następujące przepisy i rozdziały:

Poradnik „Cukier w diecie dziecka"
Wskazówki dotyczące gotowania
Czekoladowy budyń jaglany
Jogurtowa panna cotta
Owsiano-żurawinowe kulki
Malinowy kisiel
Amarantuski
Mango lassi
Jagodowe lody z nerkowcem
Tosty z masłem orzechowym
Frytki z gruszki
Śliwkowe żelki z cynamonem
Puszysta pina colada
Lionki
Brownie z czerwonej fasoli
Jabłkowe placuszki „na raz"
Czekoladowy popcorn
Pudding chia shreka
Ciasteczka z ciecierzycy
Mus czekoladowy z awokado
Gryczane batoniki
Cynamonowe makaronki
Pomarańczowo-jaglane pralinki

BONUS NR 4 - Taki już nie na temat

Bonus nr 4 jest już nie na temat, ale chcę Ciebie zainspirować, dlatego dorzucam go zupełnie gratis.

Jako że ja praktykuję rodzicielstwo przez zabawę, aktywności ruchowe oparte na stymulacji czucia głębokiego, a także bawienie się formą, zgłębiając wychowanie przez sztukę (w oparciu o nauczanie Arno Sterna, edukację Gordonowską). Jestem zafascynowana metodą Self-reg i uczeniem dzieci tego, jak korzystać z różnych "narzędzi", by panować nad swymi emocjami, poznawać je i dobrze nimi zarządzać, jednocześnie się ich nie wyrzekając. Wyznaję również wartości Porozumienia bez przemocy M. Rosenberga (z ang. NVC) i w tym tonie komunikuję się z dziećmi i ludźmi wokół. Co to oznacza? Nie oceniam, a towarzyszę. Staram się słuchać więcej niż mówić. Daję przestrzeń do bycia sobą, bez przemocowych praktyk krytykowania, strofowania i straszenia. Jak mówi przysłowie skandynawskie - "nie ma złej pogody, są tylko złe ubrania".

Tak też kochamy odzież outdoor i taplanie się w kałużach (co też jest bardzo rozwojowe). Chcąc dobrze bawić się w domowym zaciszu, niepotrzebne są drogie zabawki. Rodzic może być drzewem, na które koala (nasze dziecko) się wspina. Krzesła mogą być tunelem, pod którym musimy się przeczołgać. Pomysłów i inspiracji jest wiele. W domu można lepić z gliny, malować palcami (zwłaszcza gdy dzieci są przeziębione i nie mogą poskakać w kałużach) i nawlekać koraliki.

Pomysłów jest mnóstwo, jeśli preferujesz czytanie książek niż oglądanie telewizji i rysowanie kredkami zamiast gier na tablecie. Wiele pomysłów na zabawy budujące więź i rozwijające dziecko zawarłam w jednym praktycznym ebooku - pozwól, że spróbuję Ciebie tym trochę zarazić lub wymienić się doświadczeniem, jeśli tematyka jest Ci znana.

Jak otrzymać mój poradnik w którym wraz z położną poprowadzimy Ciebie krok po kroku przez proces odpieluchowania ?

Poniżej znajdziesz żółty przycisk z napisem "DODAJ PORADNIK DO KOSZYKA" Kliknij w niego, a przejdziesz do koszyka, gdzie po realizacji zamówienia w ciągu kilku minut dostaniesz na swojego maila login i hasło do poradnika oraz bonusów, o których wspomniałam wyżej.

Pewnie zastanawiasz się, ile takie prowadzenie krok po kroku kosztuje? Tu Cię zaskoczę, bo sprzedaję mój poradnik + 4 bonusy, jak to zwykłam mówić, "za część jednej paczki pampersów z supermarketu", czyli za 76 zł.

Cena ta jest śmiesznie niska, mimo że włożyłam wraz z Ramoną masę pracy, aby dać Tobie wartościowe wskazówki i porady, które prowadzą krok po kroku.

Jeśli teraz zastanawiasz się, czy musisz korzystać z tego poradnika? Przecież wszystko dostępne jest za darmo w internecie, to odpowiem Tobie nieco przewrotnie:

OCZYWIŚCIE ZE WSZYSTKO MOŻNA SAMEMU I WSZYSTKO JEST DOSTĘPNE W INTERNECIE. To jest 100% prawda. Tak samo samemu można wybudować dom, zrobić instalację elektryczną, samemu można uszyć ubrania, samemu można mieć przy domu szklarnię z warzywami, mieć krowę i własne mleko itd. Wszystko można samemu. Tylko trzeba na zdobycie tej wiedzy czy osiągnięcie określonego rezultatu poświęcić masę czasu, a często też popełnić po drodze wiele błędów, które doprowadzą samodzielnie do sukcesu.

Takie jest życie. Wiesz to dobrze.

Pytanie więc, czy chcesz sama próbować w tak ważnej sprawie dla każdego dziecka i nie potrzebujesz żadnych, a szczególnie tych cennych wskazówek?

Odpowiedz więc już sama, czy warto poświęcić 76 zł, czyli część taniej paczki pampersów, dla pozbycia się stresu dziecka oraz aby otrzymać masę cennych wskazówek od doświadczonej położnej i matki, która przeszła już ten proces i pomogła wielu mamom, plus zbiór fantastycznych przepisów od dietetyka klinicznego na zdrowe posiłki dla dziecka.

Czy jest to dla Ciebie zbędne, bo już po prostu wszystko to wiesz?

Zadecyduj sama. Nie naciskam, to Twój wybór.

Poniżej zamieszczam opinię kilku rodziców, którym pomogłam i którzy zgodzili się nagrać w formie krótkiego filmiku kilka słów na temat  poradnika.

"Jestem ojcem dwójki dzieci. Wierzyliśmy że publikacja ta pomoże nam skutecznie przygotować naszego malucha do pójścia do przedszkola i nie zawiedliśmy się. Jest to zbiór praktycznych porad jak odpieluchować dziecko popartych też wiedzą teoretyczną...."

Rafał

"Zakup poradnika znacząco ułatwił mi życie i sam proces odpieluchowania dziecka. Żałuje naprawdę że nie wiedziałam o istnieniu tego poradnika wcześniej dlatego że nie popełniłabym tylu błędów co przy pierwszym dziecku. W poradniku znalazłam mnóstwo cennych informacji...."

Karolina

"Chciałabym podzielić się z Wami opinią na temat świetnego poradnika którego miałam ostatnią okazję przeczytać i wdrożyć w życie a mianowicie poradnika Jak skutecznie odpieluchować dziecko w 2 dni. Uważam że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego rodzica który chciałby właśnie pożegnać się z pieluszkami..."

Inga

"Jest to poradnik służący podejrzewam młodym rodzicom ale nie tylko im, pomagającym odpieluchować swoje maleństwo. Mam 2,5 letniego chłopca który jest mega ruchliwym dzieckiem i muszę przyznać że wraz z żoną mieliśmy olbrzymi problem aby go odpieluchować. Dopiero jak przeczytaliśmy ten krótki poradnik i zastosowaliśmy się do instrukcji tam zawartych udało nam się naszą pociechę odpieluchować..."

Jakub

"Rozdział 7 jest najważniejszy bo wyjaśnia zasady które pomogły nam w dwa dni odpieluchować syna i to są zasady które jeśli ktoś będzie stosował bardzo zawzięcie to na pewno odniesie sukces tak jak my. Bardzo fajne w poradniku jest jeszcze to jak opisane są mity i błędne przekonania jakie nam babcie, mamy przekazują a są po prostu błędne..."

Iza

"Jako siostra małego bobasa polecam poradnik jak odpieluchować dziecko. Dlaczego ? Ponieważ jest on przez nas szczegółowo sprawdzony i naprawdę udało nam się już w dwa dni pozbyć pieluch, dodatkowym atutem jest to że do poradnika dostajemy ściąge która też jest bardzo pomocna i można tam zobaczyć wiele trików i patentów jak rzeczywiście pozbyć się tych pieluch..."

Laura

Podsumowując – Oto Co Ode Mnie Dostaniesz:

E-book: Jak w 2 dni skutecznie nauczyć dziecko zacząć korzystać z nocnika, a w nim:

Mity i błędne przekonania.
Etapy rozwojowe dziecka – po czym poznać, że maluch jest gotowy na odpieluchowanie.
Wybór odpowiedniego czasu.
Czym jest trening czystości i jak go przeprowadzić?
Jaki nocnik wybrać?
Jak szybko i skutecznie oswoić dziecko z nową sytuacją bez poczucia stresu?
Skuteczne odpieluchowanie dziecka, czyli jak pozbyć się pieluch raz na zawsze?
Jak przełamać bariery związane z kupką?
Odpieluchowanie dzieci bardzo opornych.
Odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania rodziców

Dodatkowo dam Ci jeszcze aż 4 BONUSY wspierające rozwój Twojego dziecka:

Bonus 1 – Podręczna ściąga Jak odpieluchować dziecko
Bonus 2 – E-book Zabawa – skuteczny sposób na rozwój dziecka mojego autorstwa 
Bonus 3 – 30 Przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje dla dzieci
Bonus 4 – 20 Prostych przepisów na zdrowe słodycze

Otrzymasz więc PAKIET praktycznych materiałów, dzięki którym nie tylko ekspresowo odpieluchujesz dziecko, ale także zadbasz o jego rozwój.

Ile to kosztuje?

E-book: Jak w 2 dni skutecznie nauczyć dziecko zacząć korzystać z nocnika 

Podręczna ściąga w formacie PDF Jak odpieluchować dziecko 

E-book Zabawa – skuteczny sposób na rozwój dziecka mojego autorstwa 

E-book 30 Przepisów na zdrowe śniadania, obiady i kolacje dla dzieci - Autorstwa Dietetyk Klinicznej Katarzyny Szafraniec

E-book 20 Prostych przepisów na zdrowe słodycze - autorstwa Dietetyk Klinicznej Katarzyny Szafraniec

DZIŚ DODATKOWY BONUS KTÓRY STANDARDOWO SPRZEDAJĘ PO 46,00 ZŁ DOSTANIESZ GRATIS!

Pozostało... 46% dostępnych bonusów

*ilość bonusów jest ograniczona i zastrzegam możliwość zakończenia promocji w każdym czasie. 

11 KOLOROWANEK DO WŁASNEGO WYDRUKU - KAŻDA PO 100 STRON - Z DOŻYWOTNIM DOSTĘPEM I MOŻLIWOŚĆIĄ DRUKOWANIA NIE OGRANICZONEJ ILOŚCI KOPII

ŁĄCZNIE CAŁOŚĆ WRAZ Z BONUSAMI ZA 76,00 ZŁ

Pomimo że cała ta wiedza jest dużo warta, pozyskanie jej kosztowało mnie MASĘ CZASU.

Sama też jestem mamą i dobrze wiem, jakie wydatki ponosi obecnie każda polska rodzina. Wysokie rachunki, kosmiczne raty kredytów, podwyżki cen jedzenia i koszmarnie drogie paliwo. Włożysz tylko kilka rzeczy do koszyka w markecie, i już jest stówka.

Widzisz, moją misją jest pomoc innym mamom w szybkim i bezstresowym pożegnaniu z pieluchami oraz w propagowaniu zdrowych nawyków żywieniowych u dzieci. Dlatego postanowiłam, że obniżę dla Ciebie cenę do 76 zł – za cały pakiet!

To niepowtarzalna okazja, żeby otrzymać specjalistyczną wiedzę o rozwoju dziecka – za część ceny 1 paczki pampersów z dyskontu!

Gwarancja

To jeszcze nic! Kupując pakiet e-booków, nie ponosisz żadnego ryzyka.

Jeśli wprowadzisz zawartą w nich wiedzę w życie, przejdziesz przez proces odpieluchowania od A do Z i nie osiągniesz efektu pożegnania z pieluszkami, napisz do mnie. W takim przypadku zwrócę Ci każdą złotówkę.

Ręczę za metody opisane w tych poradnikach osobiście i jestem przekonana, że zadziałają także w Waszej rodzinie.

Chcę, żebyś miała pewność, że kompletnie niczym nie ryzykujesz. Masz na to aż 90 dni od zakupu!

Czy teraz jest dobry moment?

Pewnie zastanawiasz się, czy faktycznie teraz potrzebujesz tej wiedzy?

Widzisz, możesz odwlekać tę decyzję i przez kolejne miesiące wciąż zastanawiać się, co robić i kiedy rozpocząć pożegnanie z pieluchami. Zapewniam Cię jednak, że ten moment, tak czy inaczej, nadejdzie – za tydzień albo za miesiąc. Co wtedy zrobisz? Będziesz dokładnie w tym samym punkcie, co teraz, równie zagubiona i niepewna.

Poza tym, kolejny miesiąc z pieluchami, jeśli Twoje dziecko jest już anatomicznie gotowe na odpieluchowanie, wiąże się dla Ciebie z większym wydatkiem na pieluchy niż cena tego poradnika. Możesz podjąć decyzję już w tej chwili i już dzisiaj poznać wszystkie szczegóły sprawdzonej metody odpieluchowania w 2 dni.

Nie chcę jednak na Ciebie naciskać. Decyzja jest wyłącznie Twoja. Podejmij ją świadomie.

stacja maluch

ML GROUP MAGDALENA WASIELEWSKA

UL. DEDALA 8/II/6, 81-197 GDYNIA

NIP: 6282183887, REGON: 524271785

hello@stacjamaluch.pl

© Copyright ML GROUP.  All Rights Reserved

Regulamin Serwisu internetowego „stacjamaluch.pl”

§1 Podstawowe definicje
§2 Postanowienia ogólne
§3 Warunki świadczenia usług
§4 Umowa świadczenia usług
§5 Postępowanie reklamacyjne
§6 Odstąpienie pouczenie obowiązkowe
§7 Rękojmia
§8 Odpowiedzialność
§9 Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń
§10 Postanowienia dotyczące przedsiębiorców
§11 Metody Płatności
§12 Postanowienia końcowe


Wstęp

Regulamin Serwisu. Szanowny Użytkowniku niniejszy Regulamin reguluje sposób korzystania z wyżej wymienionego Serwisu internetowego, prawa i obowiązki Użytkownika i Serwisu wynikające z obowiązującego prawa. Regulamin składa się z czterech głównych części:
a) w § od 1 do 3 - znajdują się ogólne uregulowania niniejszego Regulaminu;
b) w § 4 - został opisany proces rejestracji;
c) w § od 5 do 7 - zawarto regulacje związane ze stwierdzeniem wadliwości usług jak i prawo odstąpienia od świadczenia i korzystania z usług;
d) w § od 8 do 12 - zawarto wszystkie pozostałe uregulowania w tym końcowe.

§1 Podstawowe definicje

1. Serwis internetowy/Usługodawca – serwis internetowy dostępny, będący jednocześnie Usługodawcą.
2. Właściciel – stacjamaluch.pl - ML GROUP Magdalena Wasielewska, NIP: 6282183887, REGON: 524271785

3. Adres Właściciela – ilekroć w Regulaminie jest mowa o adresie Właściciela rozumie się przez to następujące dane:
a) siedzibę: ul. Dedala 8/II/6, 81-197 Gdynia
b) adres mailowy: hello@stacjamaluch.pl
1. Użytkownik/Usługobiorca – osoba fizyczna która ukończyła 18 lat i posiadająca pełną zdolność do czynności prawnych, a w wypadkach przewidzianych przez przepisy powszechnie obowiązujące także osoba fizyczna posiadająca ograniczoną zdolność do czynności prawnych, osoba prawna albo jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, której ustawa przyznaje zdolność prawną, która zawarła lub zamierza zawrzeć umowę z Serwisem internetowym.
2. Konsument – art. 221 KC: osoba fizyczna dokonująca z Serwisem internetowym czynności prawnej niezwiązanej bezpośrednio z jej działalnością gospodarczą lub zawodową.
3. Umowa zawarta na odległość – oznacza umowę zawartą pomiędzy Serwisem internetowym a Użytkownikiem w ramach zorganizowanej procedury systemu zawierania umów na odległość, bez konieczności uczestnictwa obu stron umowy w jednym miejscu i czasie, zawartej za pomocą jednego lub większej liczby środków niezbędnych do porozumiewania się na odległość do chwili zawarcia umowy włącznie.
4. Usługa – usługa świadczona drogą elektroniczną przez Usługodawcę na rzecz Usługobiorcy (Klienta) za pośrednictwem niniejszego Serwisu internetowego tj produkt elektroniczny w tym rozpiski diet i poradniki żywieniowe.
5. Ustawa o prawach Konsumenta, ustawa – ustawa z dnia 30 maja 2014 r. o prawach Konsumenta (dziennik ustaw z roku 2014 pozycja 827 z późniejszymi zmianami).

§2 Postanowienia ogólne

1. Serwis internetowy niniejszym oświadcza, że zobowiązuje się do świadczenia usług na rzecz Usługobiorcy w sposób rzetelny i odpowiadający obowiązującym przepisom prawa, zasadom współżycia społecznego oraz w sposób uregulowany w tym Regulaminie.
2. Serwis internetowy oświadcza, że przestrzega wszelkich wymaganych zasad ochrony danych osobowych Usługobiorców jakie są przewidziane między innymi Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady UE 2016/679 (z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dz. Urz. UE.L. Nr 119). Usługobiorca wyraża zgodę na gromadzenie, przechowywanie i przetwarzanie przez Serwis internetowy danych osobowych wyłącznie w celu bezpośrednio związanym z realizacją zadań serwisu. Szczegółowe warunki gromadzenia, przetwarzania oraz ochrony danych osobowych przez Serwis internetowy określone zostały w „Polityce prywatności” Serwisu internetowego.
3. Sprzedawca oświadcza że od dnia 28 maja w związku z wejściem w życie w całej Europie rozporządzenia prawnego (z transpozycją dyrektywy (UE) 2019/2161 do prawa krajowego) dotyczącego opinii: przedsiębiorcy, którzy udostępniają opinie, muszą poinformować, czy i w jaki sposób zapewniono, aby publikowane opinie pochodziły od konsumentów, którzy używali danego produktu lub go nabyli. Środki podjęte w tym celu muszą być konkretnie wymienione.
4. Oświadczamy że opinie zamieszczone na naszej stronie pochodzą od rzeczywistych klientów którzy zakupili i używali nasze produkty. Opinie zostały wystawione zgodnie z przesłaną prośba o ich wystawienie po potwierdzeniu że towar dotarł do klienta. Przewidujemy możliwość importowania opinii zamieszczonych w zakładce Google w dziale wizytówki naszej firmy opinie mogą pochodzić też z portalu Allegro. Obiecujemy dopełnić wszelkich formalności i starań by opinie były rzeczywiste i odpowiadały prawdzie a te wystawione nienależycie były usuwane.
5. Użytkownik ma możliwość zapoznania się z Regulaminem, akceptując jego treść poprzez oznaczenie odpowiedniego pola w formularzu. Do korzystania z Serwisu internetowego konieczna jest akceptacja postanowień regulaminu.
6. Administratorem danych osobowych jest Serwis internetowy, a dane te podlegają ochronie zgodnie z Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady UE 2016/679 (z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dz. Urz. UE.L. Nr 119).
7. Administrator danych stosuje odpowiednie środki techniczne i organizacyjne zapewniające ochronę danych osobowych miarodajnie do zagrożeń oraz kategorii danych objętych ochroną. Przede wszystkim chroni dane przed ich udostępnieniem, zabraniem, przetwarzaniem, utratą, zmianą uszkodzeniem lub zniszczeniem przez osoby do tego nieuprawnione.
8. Każdej osobie czyje dane są przetwarzane przysługuje prawo do:
a) nadzorowania i kontroli przetwarzania danych osobowych, dla których Serwis internetowy prowadzi zbiór danych Użytkowników w/w Serwisu internetowego;
b) uzyskania wyczerpującej informacji, czy taki zbiór istnieje i jest prowadzony przez Serwis internetowy;
c) ustalenia kto jest administratorem danych, ustalenia jego adresu, siedziby, nazwy, w sytuacji gdy administratorem jest osoba fizyczna do ustalenia jej imienia i nazwiska oraz miejsca zamieszkania;
d) uzyskania informacji o celu, zakresie, sposobie, czasie przetwarzania danych zawartych w takim zbiorze;
e) uzyskania informacji w powszechnie zrozumiałej formie treści tych danych;
f) poznania źródła, z którego pochodzą dane, które jej dotyczą, chyba że administrator danych jest zobowiązany do zachowania w tym zakresie w tajemnicy informacji niejawnych lub zachowania tajemnicy zawodowej;
g) żądania uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych osobowych, czasowego zawieszenia lub ich usunięcia, jeżeli są one niekompletne, nieaktualne, nieprawdziwe lub zostały zebrane z naruszeniem ustawy albo są już zbędne do realizacji celu, dla którego zostały zebrane.
9. Użytkownikowi zgodnie z punktem 8 przysługuje prawo wglądu w treść przetwarzanych danych osobowych, ich poprawiania, a także żądania usunięcia tych danych. Administrator danych osobowych jest obowiązany, do uzupełnienia, uaktualnienia, sprostowania danych, czasowego lub stałego wstrzymania przetwarzania lub ich usunięcia ze zbioru na bieżąco i od razu po zgłoszeniu, chyba że żądanie dotyczy danych osobowych, co do których tryb ich uzupełnienia, uaktualnienia lub sprostowania określają odrębne przepisy prawa w tym ustawy.
10. Usługobiorca wyraża zgodę na gromadzenie i przetwarzanie przez Serwis danych osobowych w rozumieniu Ustawy z dnia 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych oraz zgodnie z przepisami Rozporządzenia Rady UE 2016/679 (z dnia 27 kwietnia 2016 r. Dz. Urz. UE.L. Nr 119).. Dane mogą być przekazywane innemu podmiotowi tylko w sytuacji prawem wymaganych bądź niezbędnych dochodzenia roszczeń.
11. Usługobiorca zobowiązuje się do korzystania z Serwisu internetowego zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami współżycia społecznego.
12. Usługobiorca korzystający z Usług Serwisu internetowego, zobowiązany jest do przestrzegania niniejszego Regulaminu w zakresie jaki jest niezbędny do realizacji zadań Serwisu i w zakresie który nie jest sprzeczny z obowiązującym prawem oraz z zasadami współżycia społecznego.
13. Usługodawca jest uprawniony do udostępnienia uprawnionym organom państwowym treści, materiałów oraz danych, w tym adresów IP Usługobiorców, którzy korzystali z Serwisu w określony sposób, w szczególności, gdy jest to niezbędne w celu zapobiegania lub ścigania przestępstw. W takiej sytuacji Usługodawca nie opowiada także za ewentualne zablokowanie dostępu do określonych danych i informacji.
14. Przedsiębiorca prowadzący jednoosobowo działalność gospodarczą, jeśli dokona zakupu, który nie ma związku z prowadzoną przez niego działalnością posiada prawo do odstąpienia od umowy w terminie 14 dni kalendarzowych od momentu objęcia Towaru w posiadanie przez Klienta lub osobę trzecią przez niego wskazaną inną niż przewoźnik.
15. Dla przypomnienia. W związku z nowymi przepisami Kodeksu cywilnego ustawodawca zaplanował także dodanie art. 38a do Ustawy o prawach konsumenta, który umożliwi jednoosobowym firmom korzystanie z 14 dniowego prawa zwrotu – w poniższym brzmieniu: ,,Art. 38a Przepisy dotyczące konsumenta zawarte w niniejszym rozdziale stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.”
16. Art. 556(4) Zawarte w niniejszym dziale przepisy dotyczące konsumenta, z wyjątkiem art. 558 § 1 zdanie drugie, stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla tej osoby charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
17. Weryfikacja tego, czy dana czynność ma zawodowy charakter, będzie odbywać się w oparciu o CEiDG — Centralną Ewidencję i Informację o Działalności Gospodarczej — a konkretnie o wpisane tam kody PKD określające rodzaje działalności gospodarczej.
18. Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowo działalność uzyskają uprawnienia w zakresie:
• niedozwolonych klauzul stosowanych we wzorcach umownych;
• rękojmi za wady rzeczy sprzedanej;
• roszczenia regresowego do poprzedniego sprzedawcy w związku z wykonaniem reklamacji konsumenta;
• prawa odstąpienia od umowy zawartej na odległość lub poza lokalem przedsiębiorstwa w terminie 14 dni;
19. Przepisy dotyczące konsumenta, zawarte w art. 385(1)-385(3) k.c. [dotyczących niedozwolonych postanowień umownych] stosuje się do osoby fizycznej zawierającej umowę bezpośrednio związaną z jej działalnością gospodarczą, gdy z treści tej umowy wynika, że nie posiada ona dla niej charakteru zawodowego, wynikającego w szczególności z przedmiotu wykonywanej przez nią działalności gospodarczej, udostępnionego na podstawie przepisów o Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.
20. Nowy art. 385(5) k.c. dotyczy tylko niedozwolonych postanowień umownych (klauzul abuzywnych). Przepisy o klauzulach abuzywnych będą po 1 stycznia 2021 r. stosowane do jednoosobowych przedsiębiorców. Katalog przykładowych dwudziestu trzech klauzul abuzywnych zawarty jest w art. 385(3) k.c. Z kolei w aktualnej wersji rejestru klauzul abuzywnych prowadzonego przez Prezesa UOKiK.
21. Nowe regulacje będą miały zastosowanie do umów zawartych po dniu 21 stycznia 2021 r. Przepisów art. 385[5], art. 556[4], art. 556[5] i art. 576[5] ustawy zmienianej w art. 1 nie stosuje się do umów zawartych przed dniem 1 stycznia 2021 r. Przepisu art. 38a ustawy zmienianej w art. 55 nie stosuje się do umów zawartych przed dniem 1 stycznia 2021 r.
22. Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowo działalność gospodarczą nadal nie będą mogli korzystać z pomocy instytucji wspierających konsumentów w ochronie ich praw, w tym z pomocy Powiatowych/Miejskich Rzeczników Konsumenta czy UOKIK.
23. Przedsiębiorcy prowadzący jednoosobowo działalność gospodarczą nadal nie będą mogli korzystać z pomocy instytucji wspierających konsumentów w ochronie ich praw, w tym z pomocy Powiatowych/Miejskich Rzeczników Konsumenta czy UOKIK.


§3 Warunki świadczenia usług

1. Niniejszy Serwis internetowy świadczy usługi za pomocą drogi elektronicznej.
2. Usługa określona w pkt. 1 wymaga dostępu do sieci internetowej.
3. Korzystać z Serwisu internetowego można 24 godz. na dobę 7 dni w tygodniu. Serwis internetowy zastrzega sobie prawo do robienia przerw technicznych celem poprawy funkcjonalności Serwisu oraz naprawy błędów.
4. Klient finalizując transakcję w odpowiednim okienku zamówienia zaznacza opcję „Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez serwis moich danych osobowych zawartych w formularzu zamówienia w celu i zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia.” – jest ona niezbędna do zawarcia umowy. Podanie przez Państwa danych osobowych jest niezbędne do złożenia zamówienia, niepodania danych osobowych będzie równoznaczne z odstąpieniem od zawarcia umowy.
5. Serwis nie odpowiada za dobór diety, każdy klient podejmuje na własna odpowiedzialność decyzje o wyborze diety przy uwzględnieniu swojego stanu zdrowia który każdorazowo powinien być konsultowany z lekarzem bądź po zasięgnięciu opinii specjalisty.
6. Zgodnie z art. 8 ust. 2 RODO, administrator, uwzględniając dostępną technologię, podejmuje rozsądne starania, by zweryfikować, czy osoba sprawująca władzę rodzicielską lub opiekę nad dzieckiem (poniżej 16 lat) wyraziła zgodę lub ją zaaprobowała.
7. Wymagania niezbędne do korzystania z usług Serwisu internetowego :
a) urządzenie z dostępem do sieci Internet,
b) przeglądarka internetowa obsługująca pliki Cookies, na przykład:
• Internet Explorer w wersji 8.0 lub nowszej z włączoną obsługą ActiveX, JavaScript i Cookies lub
• Mozilla Firefox w wersji 22.0 lub nowszej z włączoną obsługą apletów Javy, JavaScript i cookies lub
• Google Chrome w wersji 28.0 lub nowszej z włączoną obsługą apletów Javy, JavaScript i cookies lub
• Opera w wersji 12.0 lub nowszej z włączoną obsługą apletów Javy, JavaScript i cookies lub
• Apple Safari 5.0 lub nowszej z włączoną obsługą apletów Javy, JavaScript i cookies;
c) dostęp do poczty elektronicznej typu e-mail.
8. Koszty związane z dostępem do sieci Internet i transmisją danych ponoszone są wyłącznie przez Użytkownika zgodnie z taryfą swojego dostawcy z którym Użytkownik podpisał umowę o świadczenie usług internetowych.


§4 Umowa świadczenia usług

1. Dla dokonania zawarcia ważnej i wiążącej strony Umowy Klient dokonuje wyboru zgodnie z wyświetloną ofertą Serwisu internetowego określając ilość Towaru/Usługi jaką zamierza nabyć oraz w razie takiej możliwości wskazując cechy zamawianego Produktu oraz odpowiednio jego specyfikację. Łącznie z wyborem Towaru/Usługi, Klient wypełnia internetowy formularz zamówienia, wskazując w nim dane niezbędne do realizacji zamówienia przez Serwis takie jak na przykład ilości, miejsce oraz formy płatności, w oparciu o wyświetlane Klientowi komunikaty i informacje dostępne na stronie oraz zawarte w niniejszym Regulaminie.
2. Rejestracja Konta Klienta w Serwisie internetowym jest dobrowolna i nieodpłatna.
3. Niezwłocznie po otrzymaniu zamówienia Serwis przesyła Klientowi drogą elektroniczną na podany w trakcie składania zamówienia adres poczty elektronicznej oświadczenie o przyjęciu zamówienia stanowiące równocześnie jego potwierdzenie. Z chwilą otrzymania wiadomości przez Klienta dochodzi do zawarcia umowy.
4. Wiadomość podsumowująca i potwierdzająca zamówienie zawiera wszystkie wcześniej ustalone warunki umowy, a w szczególności ilość oraz rodzaj zamówionego Towaru/Usługi, jego specyfikację w przypadku zamówienia Towarów/Usług o indywidualnych właściwościach określonych przez Klienta Serwisu internetowego, całkowitą cenę do zapłaty (określoną w polskich złotych) wraz wysokością przyznanych rabatów (o ile dotyczy).
5. W przypadku posiadania przez Klienta większej ilości rabatów pochodzących z kilku źródeł/promocji podlegają one łączeniu/sumowaniu tylko w sytuacji gdy jest to wyraźnie określone w Regulaminie promocji. W przypadku braku zapisu co do sposobu łączenia różnych promocji/rabatów można wybrać tylko jeden rabat (jedną promocję) przy danym zakupie.


§5 Postępowanie reklamacyjne

1. Usługobiorca ma prawo do składania reklamacji w zakresie Usług świadczonych przez Usługodawcę w ramach Serwisu internetowego.
2. Podmiotem uprawnionym do rozpatrywania reklamacji jest Usługodawca.
3. Reklamacje powinny być przesyłane na adres znajdujący się paragrafie 1 pkt 3 w formie pisemnej lub elektronicznej (wiadomość mailowa w polu temat wiadomości powinna zawierać słowo: "reklamacja") i powinny zawierać:
• przedmiot reklamacji oraz uzasadnienie reklamacji, wskazanie i opisanie niezbędnych okoliczności,
• oznaczenie Usługobiorcy (imię, nazwisko, adres, adres e-mail).
4. Powyższe przesłanki stanowią warunek obligatoryjny rozpatrzenia przez Usługodawcę reklamacji.
5. Reklamacje będą rozpatrywane przez Usługodawcę w ciągu 14 dni od ich otrzymania. Decyzja Usługodawcy dotycząca reklamacji będzie przekazywana Usługobiorcy na adres e-mail wskazany w reklamacji lub adres wskazany w korespondencji listownej.

§6 Odstąpienie pouczenie obowiązkowe

1. Zgodnie z przepisami prawa Klientowi będącemu Konsumentem w myśl art. 27 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. (Dz.U. z 2014 r. poz. 827 z późn. zm.) o prawach Konsumenta, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podawania przyczyny.
2. Zgodnie z art. 38 pkt. 13 ustawy o prawach konsumenta – „ o dostarczanie treści cyfrowych, które nie są zapisane na nośniku materialnym, jeżeli spełnianie świadczenia rozpoczęło się za wyraźną zgodą konsumenta przed upływem terminu do odstąpienia od umowy i po poinformowaniu go przez przedsiębiorcę o utracie prawa odstąpienia od umowy.” – w takiej sytuacji prawo odstąpienia nie przysługuje.
3. Prawo do odstąpienia od umowy przysługuje w terminie 14 dni kalendarzowych od momentu objęcia Towaru/Usługi w posiadanie przez Klienta będącego jednocześnie Konsumentem lub osobę trzecią przez niego wskazaną inną niż przewoźnik.
4. Gdy Klient będący Konsumentem odstąpi od umowy, umowa jest uważana za niezawartą, a Konsument jest zwolniony wówczas z wszelkich zobowiązań. To co strony świadczyły sobie nawzajem podlega zwrotowi w stanie niezmienionym, chyba że zmiana była konieczna w granicach zwykłego zarządu.
5. Klient będący Konsumentem może odstąpić od umowy, składając oświadczenie na internetowym formularzu stanowiącym załącznik nr 1 do niniejszego Regulaminu, przesyłając je drogą elektroniczną lub na adres pocztowy Serwisu według wyboru Klienta. Załącznik nr 1 stanowi tylko pomoc w odstąpieniu od umowy, nie jest wzorem koniecznym do skorzystania z prawa do odstąpienia od umowy. Klient może ale nie musi z niego korzystać. Dla skutecznego odstąpienia wystarczy przesłanie oświadczenia na piśmie na adres Serwisu.
6. Do zachowania terminu określonego w pkt. 2 wystarczy wysłanie oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy przed jego upływem.
7. Serwis niezwłocznie potwierdzi Klientowi otrzymanie oświadczenia o odstąpieniu od umowy i stosownie poinformuje Klienta o dalszym postępowaniu, w tym o sposobie zwrotu Towaru/Usługi oraz w razie pytań udzieli na nie odpowiedzi.
8. Serwis niezwłocznie, w terminie nie dłuższym niż 14 dni kalendarzowych od dnia otrzymania oświadczenia Klienta o odstąpieniu od umowy, zwróci Klientowi wszelkie otrzymane od niego płatności, w tym koszty dostarczenia rzeczy. Serwis dokonuje zwrotu płatności przy użyciu takiego samego sposobu płatności, jakiego użył Klient, chyba że Klient wyraźnie zgodził się na inny sposób zwrotu płatności, który nie wiąże się dla niego z żadnymi kosztami.
9. Klient będący Konsumentem ponosi wyłącznie bezpośrednie koszty zwrotu Towaru.
10. Konsumentowi, przysługuje prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość, bez podania przyczyny i bez ponoszenia kosztów, z wyjątkiem kosztów określonych w art. 33, art. 34 Prawa konsumenckiego.
11. Prawo do odstąpienia od umowy nie przysługuje Klientowi w odniesieniu do umów określonych w art. 38 ustawy z dnia 30 maja 2014 r. o prawach Konsumenta m. in. w sytuacji:
a) o świadczenie usług, jeżeli przedsiębiorca wykonał w pełni usługę za wyraźną zgodą Konsumenta, który został poinformowany przed rozpoczęciem świadczenia, że po spełnieniu świadczenia przez przedsiębiorcę utraci prawo odstąpienia od umowy;
b) w której cena lub wynagrodzenie zależy od wahań na rynku finansowym, nad którymi przedsiębiorca nie sprawuje kontroli, i które mogą wystąpić przed upływem terminu do odstąpienia od umowy;
c) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz nieprefabrykowana, wyprodukowana według specyfikacji Konsumenta lub służąca zaspokojeniu jego zindywidualizowanych potrzeb;
d) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz ulegająca szybkiemu zepsuciu lub mająca krótki termin przydatności do użycia;
e) w której przedmiotem świadczenia jest rzecz dostarczana w zapieczętowanym opakowaniu, której po otwarciu opakowania nie można zwrócić ze względu na ochronę zdrowia lub ze względów higienicznych, jeżeli opakowanie zostało otwarte po dostarczeniu;
f) w której przedmiotem świadczenia są rzeczy, które po dostarczeniu, ze względu na swój charakter zostają nierozłącznie połączone z innymi rzeczami.


§7 Rękojmia

6. Serwis odpowiada z tytułu rękojmi, jeżeli wada zostanie stwierdzona przed upływem dwóch lat od dnia wydania Towaru/Usługi Konsumentowi. Serwis odpowiada wobec Konsumenta jeżeli Towar/Usługa konsumpcyjny w chwili jego wydania był niezgodny z umową, posiada wady fizyczne, prawne. Serwis odpowiada za niezgodność Towaru/Usługi konsumpcyjnego z umową w przypadku jej stwierdzenia przed upływem dwóch lat od wydania tego Towaru/Usługi Kupującemu, przy czym w razie wymiany Towaru/Usługi termin ten biegnie na nowo. Wada fizyczna polega na niezgodności rzeczy sprzedanej z umową. W szczególności rzecz sprzedana jest niezgodna z umową, jeżeli:
a) nie ma właściwości, które rzecz tego rodzaju powinna mieć ze względu na cel w umowie oznaczony albo wynikający z okoliczności lub przeznaczenia;
b) nie ma właściwości, o których istnieniu Sprzedawca zapewnił Kupującego, w tym przedstawiając próbkę lub wzór;
c) nie nadaje się do celu, o którym Kupujący poinformował Sprzedawcę przy zawarciu umowy, a Sprzedawca nie zgłosił zastrzeżenia co do takiego jej przeznaczenia;
d) została Kupującemu wydana w stanie niezupełnym.
7. Zgłoszenie o wadach Towaru/Usługi należy przesłać drogą elektroniczną na adres mailowy Serwisu lub w formie pisemnej na adres pocztowy Serwisu (patrz §1 pkt 3.: „Adres Serwisu”). Jeśli konsument ma trudności i nie wie jak skonstruować zgłoszenie o wadach Towaru/Usługi, zgłoszenie może przesłać dla przykładu na formularzu stanowiącym załącznik nr 2 do niniejszego Regulaminu, co stanowi tylko i wyłącznie ułatwienie dla procesu reklamacji, nie stanowi żadnego wymogu korzystania z w/w wzorca dla skuteczności reklamacji.
8. Serwis odpowiada niezwłocznie na zgłoszenie Konsumenta jednak nie później niż w terminie do 14 dni kalendarzowych od dnia jego otrzymania. Nierozpatrzenie zgłoszenia w zakreślonym terminie jest równoznaczne z jego uwzględnieniem przez Serwis i uznaniem go za uzasadnione.
9. Serwis pokrywa koszty usunięcia wad lub wady i wymiany Towaru/Usługi na nowy.


§8 Odpowiedzialność

1. Serwis internetowy nie odpowiada za treści (zarówno słowne jak i graficzne) udostępniane przez Użytkowników. W przypadku roszczeń osób trzecich związanych z naruszeniem praw autorskich, praw pokrewnych lub innych przysługujących im praw, Serwis będzie kierował je niezwłocznie do Usługobiorcy jako podmiotu odpowiedzialnego za treści, a Usługobiorca przyjmie te roszczenia i w tym zakresie zwolni od odpowiedzialności Serwis internetowy.
2. Zgodnie z przepisami prawa Twórcy, którego autorskie prawa osobiste zostały naruszone bądź zagrożone, przysługuje Mu przede wszystkim roszczenie o zaniechanie tego działania, o przywrócenie stanu poprzedniego. Jeśli działanie, które wywołało naruszenie, było zawinione Twórca może domagać się zasądzenia zadośćuczynienia za doznaną krzywdę lub zasądzenia odpowiedniej sumy pieniężnej na wskazany cel społeczny.
3. Zamieszczając ewentualne treści oraz udostępniając je Usługobiorca dobrowolnie je rozpowszechniania. Serwis internetowy nie jest dostawcą treści i w żaden sposób nie utożsamia się z nimi, jest jedynie podmiotem, który udostępnia zasoby teleinformatyczne. Usługobiorca oświadcza, że:
a) jest uprawniony do korzystania i udostępniania zamieszczanych przez siebie treści autorskich praw majątkowych, praw własności przemysłowej lub praw pokrewnych;
b) umieszczenie oraz udostępnienie w ramach usług, danych osobowych, wizerunku, informacji dotyczących innych osób niż Usługobiorca odbyło się w sposób zgodny z prawem, dobrowolny oraz za zgodą właścicieli treści, których one dotyczą;
4. Usługobiorca nie jest uprawniony do:
a) zamieszczania danych osobowych osób trzecich, rozpowszechniania wizerunku bez wymaganego zezwolenia lub zgody osoby trzeciej której dane te dotyczą;
b) zamieszczania treści o charakterze reklamowym i lub promocyjnym, niezgodny z celem działalności Serwisu internetowego.
5. Zabronione jest zamieszczanie przez Usługobiorcę treści które mogłyby w szczególności:
a) z zamiarem naruszenia dóbr osobistych osób trzecich;
b) zamieszczonych w złej wierze bądź takich które mogły by być za takie uznane;
c) naruszać prawa osób trzecich, praw autorskich, praw pokrewnych, praw własności przemysłowej, tajemnicy przedsiębiorstwa lub objętych klauzulą poufności zwłaszcza określanych jako tajne lub ściśle tajne;
d) umieszczania treści obraźliwych bądź stanowiących groźbę skierowaną do innych osób, wypowiedzi powszechnie uważanych za obraźliwe np. wulgaryzmy;
e) naruszać słuszne interesy Serwisu;
f) rozsyłanie lub umieszczanie w ramach Serwisu Internetowego niezamówionej informacji handlowej (spam);
g) naruszać w inny sposób dobre obyczaje - na przykład erotyka, przepisy obowiązującego prawa, normy społeczne lub obyczajowe.
h) propagować poglądy nazistowskie, faszystowskie i im pokrewne.
6. W przypadku otrzymania powiadomienia przez osobę trzecią, uprawnioną bądź organ władzy Państwowej Serwis internetowy zastrzega sobie prawo do modyfikowania lub usuwania treści zamieszczanych przez Usługobiorcę, w sytuacji stwierdzenia że mogą one stanowić naruszenie niniejszego Regulaminu lub obowiązujących przepisów prawa. Serwis internetowy nie kontroluje na bieżąco zamieszczanych treści.
7. Usługodawca dołoży wszelkich starań w celu zapewnienia prawidłowego działania Serwisów i jego dostępności przez całą dobę, nie ponosi jednak odpowiedzialności za jakiekolwiek szkody wynikające z nieprawidłowego funkcjonowania Serwisów ze względów technicznych.
8. Serwis internetowy nie odpowiada również za ewentualne szkody urządzeń które korzystają z serwisu, restart urządzenia albo utrata danych na urządzeniu.
9. Usługodawca nie świadczy usług archiwizowania plików, danych lub informacji podawanych przez Usługobiorcę.
10. W przypadku naruszenia Regulaminu przez Usługobiorcę, Usługodawca może zawiesić świadczenie usług bądź rozwiązać ze skutkiem natychmiastowym umowę z Klientem poprzez wyłączenie/usunięcie aktywnych usług. W tej sytuacji Usługobiorcy nie przysługuje prawo do zwrotu żadnej z opłat poniesionych na rzecz Usługodawcy.
11. Usługodawca nie udziela Usługobiorcy jakiejkolwiek gwarancji ani wyraźnej, ani domniemanej, co do efektów i przydatności do określonych zastosowań oferty handlowej oraz jakości i ekonomicznych rezultatów działania oferty.
12. Usługodawca nie ponosi również odpowiedzialności za działania bądź zaniechania Usługobiorców, ani za nienależyte wykonanie bądź niewykonanie przez nich umów zawartych przez nich z Klientami w szczególności nie ponosi odpowiedzialności za jakość, bezpieczeństwo, legalność, prawdziwość i rzetelność informacji podawanych przez Usługobiorców. Usługodawca nie ponosi odpowiedzialności za nie zawarcie przez Odwiedzających umowy z Usługobiorcami a w szczególności związane z dokonanymi rezerwacjami, zapytaniami czy zawartymi umowami.
13. Usługodawca zastrzega sobie prawo do:
• zmiany parametrów i funkcjonalności Kont Usługobiorców;
• cech użytkowych i możliwości Serwisu, w szczególności zakresu oraz rodzaju Usług i jego funkcjonalności;
• okresowego wyłączenia Serwisu, związanego w szczególności z jego modyfikacją, konserwacją i naprawą;
• usunięcia z ważnych powodów całej zawartości serwerów Serwisów lub całkowitego zaprzestania świadczenia Usług, po uprzednim powiadomieniu Użytkowników na stronach Serwisu;
• zaprzestania świadczenia Usług w ramach Serwisu w stosunku do Usługobiorcy,
który narusza postanowienia Regulaminu.


§ 9 Pozasądowe sposoby rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń

1. Informacje o pozasądowych sposobach rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń, a także zasady dostępu do tych procedur udostępniane są w siedzibach oraz na stronach internetowych powiatowych (miejskich) rzeczników Konsumentów, organizacji społecznych, do których zadań statutowych należy ochrona Konsumentów, Wojewódzkich Inspektoratów Inspekcji Handlowej oraz pod następującymi adresami Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów: www.uokik.gov.pl/spory_konsumenckie.php,www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php, www.uokik.gov.pl/sprawy_indywidualne.php
2. Usługobiorca posiada między innymi następujące możliwości skorzystania z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia swoich roszczeń:
3. zwrócenie się do Wojewódzkiego Inspektora Inspekcji Handlowej z wnioskiem o wszczęcie postępowania mediacyjnego w sprawie polubownego zakończenia sporu.
4. zwrócenie się do stałego polubownego Sądu Konsumenckiego działającego przy Wojewódzkim Inspektorze Inspekcji Handlowej z wnioskiem o rozstrzygnięcie sporu wynikłego z zawartej umowy, adres www.uokik.gov.pl/wazne_adresy.php.
5. zwrócenie się o bezpłatną pomoc prawną m.in. do Federacji Konsumentów - adres strony internetowej: www.federacjakonsumentow.org.pl.
6. W rozwiązywaniu sporów transgranicznych pomaga Sieć Europejskich Centrów Konsumenckich. Adresy tych instytucji dostępne są na stronie internetowej Europejskiego Centrum Konsumenckiego www.konsument.gov.pl.
7. Usługobiorca może również skorzystać z platformy internetowego systemu rozstrzygania sporów (platforma ODR), zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) Nr 524/2013 z dnia 21 maja 2013 r. w sprawie internetowego systemu rozstrzygania sporów Konsumenckich oraz zmiany rozporządzenia (WE) nr 2006/2004 i dyrektywy 2009/22/WE (rozporządzenie w sprawie ODR w sporach konsumenckich). ODR (online dispute resolution) dostępnej pod adresem elektronicznym: http://ec.europa.eu/consumers/odr/ Europejska platforma ODR stanowi jeden wspólny punkt dostępu dla konsumentów i przedsiębiorców, umożliwiający pozasądowe rozstrzyganie sporów dotyczących zobowiązań umownych, wynikających z zawartej internetowej umowy usług: https://webgate.ec.europa.eu/odr/main/index.cfm?event=main.home.show&lng=PL
8. Skorzystanie z pozasądowych sposobów rozpatrywania reklamacji i dochodzenia roszczeń ma charakter dobrowolny i może mieć miejsce tylko i wyłącznie gdy obie strony sporu tj Serwis internetowy i Usługobiorca wyrażą na to zgodę.

§ 10 POSTANOWIENIA DOTYCZĄCE PRZEDSIĘBIORCÓW

1. Regulację i postanowienia w niniejszym paragrafie 13 dotyczą tylko i wyłącznie Klientów i Usługobiorców nie będących konsumentami.
2. W wypadku klientów będących usługobiorcami i nie będących jednocześnie konsumentami usługodawca może wypowiedzieć umowę o świadczenie Usługi Elektronicznej ze skutkiem natychmiastowym nawet bez wskazywania przyczyn, pod warunkiem że wysłał klientowi stosowne oświadczenie.
3. Serwis internetowy informuje, że zgodnie z art. 558 § 1 Kodeksu Cywilnego odpowiedzialność z tytułu rękojmi za produkt/usługę wobec klienta nie będącego konsumentem zostaje wyłączona.
4. Odpowiedzialność Serwisu internetowego jest ograniczona w ramach pojedynczego roszczenia, jak i za wszystkie roszczenia w sumie, do wysokości 100 zł netto. Serwis internetowy ponosi odpowiedzialność tylko za typowe szkody przewidywalne w momencie zawarcia umowy i nie ponosi odpowiedzialności z tytułu utraconych korzyści.
5. Wszelkie spory między Serwisem internetowym a Usługobiorcą niebędącym konsumentem zostają poddane sądowi właściwemu ze względu na siedzibę Serwisu internetowego.

§11 Metody płatności

1. Płatność elektroniczna kartą kredytową (Visa, Visa Electron, MasterCard, Maestro) lub przelewem internetowym bankowości elektronicznej za pośrednictwem serwisu płatności internetowych PayPal.
2. Serwis dokumentuje sprzedaż Towaru/Usługi zgodnie z żądaniem Klienta bądź to paragonem lub fakturą VAT. Dowód zakupu w postaci paragonu lub faktury VAT jest dostarczany Klientowi wraz z zamawianym Towarem. Na wszystkie zamówione Towary/Usługi w Serwisie internetowym Serwis ma możliwość wystawienia faktury VAT.


§12 Postanowienia końcowe

1. Serwis internetowy honoruje wszelkie prawa Użytkowników przewidziane w przepisach obowiązującego prawa.
2. Jeśli obowiązujące prawo przyznaje Klientom będącym konsumentami korzystniejsze obowiązkowe i wymagane prawem uregulowania niż te, które są zawarte w niniejszym Regulaminie, odpowiednie postanowienia Regulaminu są bezpośrednio zastępowane przez konkretne normy obowiązującego prawa i tym samym są wiążące dla w/w właściciela.
3. Wszelkie treści zamieszczone na stronie Serwisu internetowego (wliczając w to grafikę, teksty, układ stron i logotypy) korzystają z ochrony przewidzianej dla praw autorskich i są wyłączną własnością Serwisu. Wykorzystywanie tych treści bez pisemnej zgody Serwisu skutkuje odpowiedzialnością cywilną oraz karną.
4. Właściciel Serwisu, jako administrator danych osobowych, informują Pana/ Panią, iż:
• podanie danych jest zawsze dobrowolne ale niezbędne do realizacji zamówienia;
• osoba podająca swoje dane osobowe ma nieograniczone prawo dostępu do wszystkich treści swoich danych i ich sprostowania, usunięcia (prawo do bycia zapomnianym), ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych, prawo do cofnięcia zgody w dowolnym momencie bez wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, dane mogą być udostępnione jednak właściwym organom państwa w sytuacji gdy odpowiedni przepis tego będzie wymagał.
• Podstawą przetwarzania danych osobowych będzie art. 6 ust. 1 pkt a) oraz treść ogólnego rozporządzenia o ochronie danych.;
• dane osobowe będą przechowywane i przetwarzane przez okres niezbędny do zakończenia przetwarzania i realizacji zamówienia lecz nie dłużej niż przez okres 3 lat (2 lata okres to okres reklamacji i 1 rok na ewentualnie inne roszczenia i sytuację wyjątkowe)
• osoba udostępniająca swoje dane osobowe ma prawo wniesienia skargi do UODO gdy uzna że przetwarzanie danych osobowych dotyczących realizacji zamówienia narusza przepisy ogólnego rozporządzenia o ochronie danych osobowych z dnia 27 kwietnia 2016 r.;”
5. W zakresie przetwarzania danych osobowych niniejszego serwisu nie został stwierdzony przez Komisję Europejską odpowiedni stopień ochrony w drodze decyzji ale dane będą odpowiednio zabezpieczone za pomocą rozwiązań i środków informatyczno/prawnych.
6. Państwa dane będą przetwarzane w sposób zautomatyzowany w tym również w formie profilowania – w sytuacji wyrażenia zgody.
7. W pozostałych kwestiach nieuregulowanych zapisami niniejszego Regulaminu mają zastosowanie odpowiednie przepisy prawa polskiego.

8. Zmieniony Regulamin wiąże Użytkowników jeżeli zostały zachowane wymagania określone w art. 384 Kodeksu cywilnego (tj. Użytkownik został prawidłowo powiadomiony o zmianach).
9. Serwis internetowy zastrzega sobie prawo do dokonywania zmian Regulaminu z ważnych przyczyn to jest:
a) zmiany przepisów prawa;
b) zmiany sposobu świadczenia usług drogą elektroniczną objętym regulaminem,
c) zmiany danych Serwisu, w tym adresu poczty elektronicznej, numeru telefonu.
10. Zmiany regulaminu nie mają wpływu na Usługi już realizowane bądź zrealizowane, do nich zastosowanie ma regulamin obowiązującym w chwili przystąpienia do Usług Serwisu internetowego. Serwis internetowy o zamierzonej zmianie informuje na stronie co najmniej na 30 dni wcześniej. W przypadku braku akceptacji zmienionego regulaminu Usługobiorcy mogą w terminie 30 dni od dnia otrzymania wiadomości wypowiedzieć umowę ze skutkiem natychmiastowym.
11. Spory powstałe w wyniku świadczenia usług na podstawie niniejszego Regulaminu zostaną poddane pod rozstrzygnięcie Sądowi Powszechnemu według wyboru Usługobiorcy będącego jednocześnie konsumentem, zgodnie z właściwymi przepisami prawa Polskiego.
12. Załączniki do Regulaminu stanowią jego integralną część.
13. Usługobiorcy w/w Serwisu mogą uzyskać dostęp do niniejszego Regulaminu w każdym czasie za pośrednictwem odsyłacza zamieszczonego na stronie głównej serwisu oraz pobrać go i sporządzić jego wydruk, komercyjne wykorzystanie podlega jednak ochronie Kancelarii Prawnej LEGATO.
14. Regulamin wchodzi w życie z dniem 01.12.2022r.

Nota o prawach autorskich do Regulaminu

Właścicielem wszystkich materialnych praw autorskich do wzorca niniejszego Regulaminu jest Kancelaria Prawna LEGATO, która udzieliła niniejszemu serwisowi niewyłącznego i niezbywalnego prawa do wykorzystywania tego Regulaminu do celów związanych z własną działalnością handlową w Internecie oraz rozciąga ochronę prawną na w/w dokument na czas trwania umowy. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie wzorca niniejszego Regulaminu bez zgody Kancelarii Prawnej LEGATO jest zabronione i może podlegać odpowiedzialności zarówno karnej jak i cywilnej. Osoby zainteresowane mogą dowiedzieć się więcej o możliwości korzystania z wzorca Regulaminu na stronie http://www.kancelaria-legato.pl

Close

Polityka Prywatności oraz Cookies

§1 Postanowienia ogólne

1. Ten dokument stanowi załącznik do Regulaminu. Korzystając z naszych usług, powierzasz nam swoje informacje. Niniejsza Polityka prywatności służy jedynie jako pomoc w zrozumieniu, jakie informacje i dane są zbierane i w jakim celu oraz do czego je wykorzystujemy. Te dane są bardzo dla nas ważne, dlatego prosimy o dokładne zapoznanie się z tym dokumentem gdyż określa on zasady oraz sposoby przetwarzania i ochrony danych osobowych. Dokument ten określa także zasady stosowania plików „Cookies”.
2. Niniejszym oświadczamy, że przestrzegamy zasad ochrony danych osobowych oraz wszelkich uregulowań prawnych, które są przewidziane Ustawą o ochronie danych osobowych oraz Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
3. Osoba której dane osobowe są przetwarzane ma prawo zwrócić się do nas celem uzyskania wyczerpujących informacji w jaki sposób wykorzystujemy jego dane osobowe. Zawsze w jasny sposób staramy się poinformować o danych, które gromadzimy, w jaki sposób je wykorzystujemy, jakim celom mają służyć i komu je przekazujemy, jaką zapewniamy ochronę tych danych przy przekazaniu innym podmiotom oraz udzielamy informacji o instytucjach z którymi należy się skontaktować w razie wątpliwości.
4. Serwis stosuje środki techniczne takie jak: środki ochrony fizycznej danych osobowych, środki sprzętowe infrastruktury informatycznej i telekomunikacyjnej, środki ochrony w ramach narzędzi programowych i baz danych oraz środki organizacyjne zapewniające należytą ochronę przetwarzanych danych osobowych, a w szczególności zabezpieczają dane osobowe przed udostępnieniem ich nieupoważnionym osobom trzecim, uzyskaniem przez osobę nieupoważnioną i wykorzystaniem ich w niewiadomym celu, a także przypadkową lub celową zmianą, utratą, uszkodzeniem lub zniszczeniem takich danych.
5. Na zasadach określonych w Regulaminie oraz w niniejszym dokumencie posiadamy wyłączny dostęp do danych. Dostęp do danych osobowych może być również powierzony innym podmiotom za pomocą, których dokonuje się płatności, które gromadzą, przetwarzają i przechowują dane osobowe zgodnie ze swoimi Regulaminami oraz podmioty, które mają za zadanie realizację zamówienia. Dostęp do danych osobowych jest udzielany w/w podmiotom w zakresie niezbędnym i tylko takim, który zapewni realizację usług.
6. Dane osobowe są przetwarzane tylko w takich celach na jakie wyrazili Państwo zgodę poprzez kliknięcia w odpowiednie pola formularza zamieszczonego w Serwisie lub w inny wyraźny sposób. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest zgoda na przetwarzanie danych lub wymóg realizacji usługi (np. zamówienie Produktu) którą u nas zamówiłeś (stosownie do artykułu 6 ust. 1 lit a i b Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) - RODO.

§2 Zasady prywatności

1. Poważnie traktujemy prywatność. Charakteryzuje nas szacunek dla prywatności oraz możliwie najpełniejsza i zagwarantowana wygoda z korzystania z naszego usług.
2. Cenimy zaufanie, jakim obdarzają nas Użytkownicy, powierzając nam swoje dane osobowe w celu realizacji zamówienia. Zawsze korzystamy z danych osobowych w sposób uczciwy oraz tak, aby nie zawieść tego zaufania, tylko w zakresie niezbędnym do realizacji zamówienia w tym jego przetwarzania.
3. Użytkownik ma prawo do uzyskania jasnych i pełnych informacji o tym, w jaki sposób wykorzystujemy jego dane osobowe i do jakich celów są potrzebne. Zawsze w jasny sposób informujemy o danych, które gromadzimy, w jaki sposób i komu je przekazujemy oraz udzielamy informacji o podmiotach, z którymi należy się skontaktować w razie wątpliwości, pytań, uwag.
4. W razie wątpliwości odnośnie wykorzystywania przez nas danych osobowych Użytkownika, niezwłocznie podejmiemy działania w celu wyjaśnienia i rozwiania takich wątpliwości, w sposób pełny i wyczerpujący odpowiadamy na wszystkie pytania z tym związane.
5. Podejmiemy wszystkie uzasadnione działania, aby chronić dane Użytkowników przed nienależytym i niekontrolowanym wykorzystaniem oraz zabezpieczyć je w sposób kompleksowy.
6. Dane Administrator Państwa danych osobowych znajdują się na w zakładce „kontakt” umiejscowionej na stronie internetowej.
7. Podstawą prawną przetwarzania Państwa danych osobowych jest art. 6 ust. 1 lit. b) RODO. Podanie danych nie jest obowiązkowe, ale niezbędne do podjęcia odpowiednich czynności poprzedzających zawarcie umowy oraz jej realizację. Będziemy przekazywać Państwa dane osobowe innym odbiorcom, którym powierzono przetwarzanie danych osobowych w imieniu i na naszą rzecz. Państwa dane będą przekazywane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. f) RODO, gdzie prawnie uzasadnionym interesem jest należyte wykonanie umów/zleceń. Ponadto będziemy udostępniać Państwa dane osobowe innym partnerom handlowym. Zebrane dane osobowe przechowujemy na terenie Europejskiego Obszaru Gospodarczego („EOG”), ale mogą one być także przesyłane do kraju spoza tego obszaru i tam przetwarzane. Każda operacja przesyłania danych osobowych jest wykonywana zgodnie z obowiązującym prawem. Jeśli dane są przekazywane poza obszar EOG, stosujemy standardowe klauzule umowne oraz tarczę prywatności jako środki zabezpieczające w odniesieniu do krajów, w przypadku których Komisja Europejska nie stwierdziła odpowiedniego poziomu ochrony danych.
8. Państwa dane osobowe związane z zawarciem i realizacją umowy o realizacje umów przetwarzane będą przez okres ich realizacji, a także przez okres nie dłuższy niż przewidują to przepisy prawa, w tym przepisy Kodeksu cywilnego oraz ustawy o rachunkowości, tj. nie dłużej niż przez 10 lat, licząc od końca roku kalendarzowego w którym ostatnia umowa została wykonana.
9. Państwa dane osobowe przetwarzane w celu zawarcia i wykonania przyszłych umów będą przetwarzane do czasu zgłoszenia sprzeciwu.
10. Przysługuje Państwu prawo do: dostępu do swoich danych osobowych i otrzymania kopii danych osobowych podlegających przetwarzaniu, sprostowania swoich nieprawidłowych danych; żądania usunięcia danych (prawo do bycia zapomnianym) w przypadku wystąpienia okoliczności przewidzianych w art. 17 RODO; żądania ograniczenia przetwarzania danych w przypadkach wskazanych w art. 18 RODO, wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania danych w przypadkach wskazanych w art. 21 RODO, przenoszenia dostarczonych danych, przetwarzanych w sposób zautomatyzowany.
11. Jeżeli uważacie Państwo, że dane osobowe są przetwarzane niezgodnie z prawem, możecie wnieść skargę do organu nadzorczego (Urząd Ochrony Danych Osobowych, ul. Stawki 2, Warszawa). Jeśli potrzebujecie Państwo dodatkowych informacji związanych z ochroną danych osobowych lub chcecie skorzystać z przysługujących praw, skontaktujcie się z nami listownie na adres korespondencyjny.
12. Dokładamy wszelkich starań, aby chronić przed nieuprawnionym dostępem, nieautoryzowaną modyfikacją, ujawnieniem oraz zniszczeniem informacji znajdujących się w naszym posiadaniu. W szczególności:
a) Kontrolujemy metody gromadzenia, przechowywania i przetwarzania informacji, w tym fizyczne środki bezpieczeństwa, aby chronić przed nieuprawnionym dostępem do systemu.
b) Dostępu do danych osobowych udzielamy jedynie tym pracownikom, kontrahentom oraz przedstawicielom, którzy muszą mieć do nich dostęp. Ponadto na mocy umowy są oni zobowiązani do zachowania ścisłej poufności, do umożliwienia nam kontroli i sprawdzenia jak wywiązują się z powierzonych obowiązków, a w przypadku niewypełnienia tych zobowiązań mogą ponieść konsekwencje.
13. Będziemy przestrzegać wszystkich obowiązujących przepisów i regulacji dotyczących ochrony danych i będziemy współpracować z organami zajmującymi się ochroną danych oraz uprawnionymi do tego organami ścigania. W przypadku braku przepisów dotyczących ochrony danych, będziemy postępować zgodnie z ogólnie przyjętymi zasadami ochrony danych, zasadami współżycia społecznego jak i ustalonymi zwyczajami.
14. Dokładny sposób ochrony danych osobowych został zawarty w polityce ochrony danych osobowych (ODO: polityka bezpieczeństwa, regulamin ochrony danych osobowych, instrukcja zarządzania systemem informatycznym) Z przyczyn bezpieczeństwa, ze względu na opisane w niej procedury, jest ona do wglądu jedynie dla organów kontroli państwowej.
15. W razie pytań, odnośnie sposobu, w jaki postępowania z danymi osobowymi, zapraszamy do kontaktu za pomocą strony, z której użytkownik został przekierowany do niniejszej Polityki prywatności. Prośba o kontakt zostanie niezwłocznie przekazana do odpowiedniej powołanej do tego osoby.
16. Użytkownik ma zawsze prawo powiadomić nas, jeśli:
a) nie chce w jakiejkolwiek formie już otrzymywać od nas informacji lub wiadomości;
b) pragnie otrzymać posiadaną przez nas kopię swoich danych osobowych;
c) poprawić, zaktualizować lub usunąć swoje dane osobowe znajdujące się w naszej ewidencji;
d) pragnie zgłosić naruszenia, nienależyte wykorzystanie bądź przetwarzanie swoich danych osobowych.
17. Aby ułatwić nam odpowiedź bądź ustosunkowanie się do podanych informacji, prosimy o podanie imienia i nazwiska oraz dalej idących szczegółów.


§3 Zakres i cel zbierania danych osobowych

1. Przetwarzamy niezbędne dane osobowe w celu realizacji usług oraz w celach księgowych i tylko takich tj. :
a) w celu złożenia zamówienia,
b) w celu zawarcia umowy, reklamacji oraz odstąpienia od umowy,
c) wystawienia faktury VAT lub innego paragonu.
d) monitorowania ruchu na naszych stronach internetowych;
e) zbieranie anonimowych statystyk, dla ustalenia, w jaki sposób użytkownicy korzystają z naszej strony internetowej;
f) ustalanie liczby anonimowych użytkowników naszych stron
g) kontrolowanie jak często pokazywana jest użytkownikom wybrana treść i jaka treść najczęściej;
h) kontrolowanie jak często użytkownicy wybierają daną usługę bądź z poziomu jakiej usługi następuje najczęściej kontakt;
i) badanie zapisów na newslettery i opcje kontaktu;
j) wykorzystanie systemu personalizowanych rekomendacji dla e-commerce;
k) wykorzystanie narzędzia do komunikacji zarówno mailowej jak i w następstwie czego telefonicznej;
l) integracja z portalem społecznościom;
m) ewentualne płatności internetowe.

2. Zbieramy, przetwarzamy i przechowujemy następujące dane użytkowników:
a) imię i nazwisko,
b) adres zamieszkania,
c) adres do doręczeń (jeśli jest inny niż adres zamieszkania),
d) numer identyfikacji podatkowej (NIP),
e) adres poczty elektronicznej (e-mail),
f) numer telefonu (komórkowy, stacjonarny),
g) datę urodzenia,
h) PESEL,
i) informacje o używanej przeglądarce internetowej,
j) inne dobrowolnie przekazane nam dane osobowe.

3. Podanie powyższych danych przez jest całkowicie dobrowolne ale także i niezbędne do pełnej realizacji usług.
4. Cel gromadzenia i przetwarzania lub wykorzystania przez nas danych:
a) marketing bezpośredni, cele archiwalne kampanii reklamowych;
b) realizacja obowiązków nałożonych przepisami prawa poprzez zbieranie informacji o niepożądanych działaniach;
5. Możemy przesyłać dane osobowe do serwerów znajdujących się poza krajem zamieszkania użytkownika lub do podmiotów powiązanych, stron trzecich z siedzibą w innych krajach w tym krajach z obszaru EOG (Europejski Obszar Gospodarczy, EOG ang. European Economic Area, EEA – strefa wolnego handlu i Wspólny Rynek, obejmujące państwa Unii Europejskiej i Europejskiego Stowarzyszenia Wolnego Handlu EFTA) w celu przetwarzania danych osobowych przez takie podmioty w naszym imieniu zgodnie z postanowieniami niniejszej Polityki prywatności oraz obowiązującymi przepisami prawa, zwyczajami jak i regulacjami dotyczącymi ochrony danych.
6. Twoje dane osobowe przechowujemy nie dłużej niż są one potrzebne dla właściwej jakości obsługi i w zależności od trybu i celu ich pozyskania przechowujemy je na czas jej trwania oraz po jej zakończeniu w celach:
a) realizacji obowiązków wynikających z przepisów prawa, przepisów podatkowych i rachunkowych;
b) zapobiegania nadużyciom lub przestępstwom;
c) statystycznych i archiwizacyjnych.
d) Działania marketingowe – na czas trwania umowy, udzielenia odrębnej zgody na przetwarzanie takich danych – do czasu zakończenia działań związanych z obsługą transakcji, wniesienia przez Ciebie sprzeciwu wobec takiego przetwarzania lub wycofania zgody.
e) Działania okołosprzedażowe i promocyjne – np. konkursy, akcje promocyjne – na czas trwania i rozliczenia takich akcji.
f) Działalność operacyjna - do czasu przedawnienia obowiązków nałożonych przez Rozporządzenie RODO oraz odpowiednie przepisy krajowe, celem wykazania rzetelności w przetwarzaniu danych osobowych
g) dochodzenia Wszelkich roszczeń związanych ze zrealizowaną umową;
7. Mając na uwadze okoliczności, że w wielu krajach, do których są przesyłane niniejsze dane osobowe nie obowiązuje taki sam poziom ochrony prawnej danych osobowych, jaki obowiązuje w kraju użytkownika. Do danych osobowych użytkownika przechowywanych w innym kraju dostęp zgodnie z prawem tam obowiązującym, dostęp mogą uzyskać na przykład: sądy, organy odpowiedzialne za egzekwowanie prawa i bezpieczeństwo narodowe, zgodnie z przepisami obowiązującymi w tym kraju. Z zastrzeżeniem zgodnych z prawem próśb o ujawnienie danych, zobowiązujemy się wymagać od podmiotów przetwarzających dane osobowe poza krajem użytkownika podjęcia działań w celu ochrony danych w adekwatny sposób do regulacji ich prawa krajowego.


§4 Polityka „Cookies”

1. Zbieramy w sposób automatyczny informacje zawarte w plikach cookies w celu gromadzenia danych Użytkownika. Plik Cookies to mały fragment tekstu, który jest wysyłany do przeglądarki Użytkownika i który przeglądarka wysyła z powrotem przy następnych wejściach na witrynę. Używane są głównie do utrzymywania sesji np. poprzez wygenerowanie i odesłanie tymczasowego identyfikatora po logowaniu. Wykorzystujemy pliki Cookies „sesyjne” przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika do czasu jego wylogowania, wyłączenia strony internetowej lub wyłączenia przeglądarki internetowej oraz pliki Cookies „stałe” przechowywane na urządzeniu końcowym Użytkownika przez czas określony w parametrach plików Cookies lub do czasu ich usunięcia przez Użytkownika.
2. Pliki Cookies dostosowują i optymalizują stronę i jej ofertę dla potrzeb Użytkowników poprzez takie działania jak tworzenie statystyk odsłon oraz zapewnienie bezpieczeństwa. Pliki Cookies niezbędne są również do utrzymania sesji po opuszczeniu strony internetowej.
3. Administrator przetwarza dane zawarte w plikach Cookies za każdym razem gdy strona jest odwiedzana przez odwiedzających w następujących celach:
a) optymalizacji korzystania ze strony;
b) identyfikacji Usługobiorców jako w danej chwili zalogowanych;
c) przystosowania, grafiki, opcji wyboru oraz wszelkiej innej zawartości strony do indywidualnych preferencji Usługobiorcy;
d) zapamiętywania uzupełnianych w sposób automatyczny i manualny, zamieszczanych danych z Formularzy Zamówienia lub podanych przez odwiedzającego danych logowania;
e) gromadzenia i analizowania anonimowych statystyk przedstawiających sposób korzystania ze strony w panelu administracyjnym oraz google analytics
f) tworzenia list remarketingowych na podstawie informacji o preferencjach, zachowaniu, sposobie korzystania zainteresowaniach ze Strony oraz zbierania danych demograficznych, a następnie udostępnianie tych list w AdWords oraz Facebook Ads.
g) tworzenia segmentów danych na podstawie informacji demograficznych, zainteresowań, upodobań w wyborze oglądanych produktów/usług.
h) wykorzystywania danych demograficznych i danych o zainteresowaniach w raportach Analytics.

4. Użytkownik w każdej chwili za pomocą swojej przeglądarki internetowej może całkowicie zablokować i skasować gromadzenie plików Cookies.
5. Zablokowanie przez Użytkownika możliwości gromadzenia plików Cookies na jego urządzeniu może utrudnić lub uniemożliwić korzystanie z niektórych funkcjonalności strony do czego Użytkownik jest w pełni uprawniony ale musi w takiej sytuacji mieć świadomość z ograniczeń funkcjonalności.
6. Użytkownik, który nie chce wykorzystywania plików „cookies” w opisanym powyżej celu w każdej chwili może usunąć je ręcznie. Do zapoznania się ze szczegółową instrukcją postępowania należy odwiedzić stronę internetową producenta używanej przeglądarki internetowej z której aktualnie korzysta Użytkownik.
7. Więcej informacji na temat Cookies dostępnych jest w menu pomocy każdej przeglądarki internetowej. Przykładowe przeglądarki internetowe obsługujące wspomniane pliki „Cookies”:
a) Ustawienia plików cookies Internet Explorer
b) Ustawienia plików cookies Chrome
c) Ustawienia plików cookies Firefox
d) Ustawienia plików cookies Opera
e) Ustawienia plików cookies Safari
f) Pliki cookies w Android
g) Pliki cookies w Blackberry
h) Pliki cookies w iOS (Safari)
i) Pliki cookies w Windows Phone

§5 Prawa i obowiązki

1. Mamy prawo a w przypadkach prawem określonych także i ustawowy obowiązek do przekazania wybranych bądź wszystkich informacji dotyczących danych osobowych organom władzy publicznej bądź osobom trzecim, które zgłoszą takie żądanie udzielenia informacji na podstawie obowiązujących przepisów prawa polskiego.
2. Użytkownik ma prawo dostępu do treści swoich danych osobowych, które udostępnia, Użytkownik może te dane poprawiać, uzupełniać w każdym czasie, a także ma prawo do żądania aby je usunięto ze swoich baz danych bądź zaprzestano je przetwarzać, bez podawania jakiekolwiek przyczyny. W celu realizacji swoich praw Użytkownik może w każdym czasie przesłać stosowaną wiadomość na adres poczty elektronicznej bądź w inny sposób, który dostarczy/przekaże takie żądanie.
3. Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących naszymi klientami opiera się na:
a) usprawiedliwionym interesie jako administratora danych (np. w zakresie tworzenia bazy danych, czynności analitycznych i profilujących, w tym czynności dot. analizy korzystania z produktów, marketingu bezpośredniego produktów własnych, zabezpieczeniu dokumentacji na potrzeby obrony przed ewentualnymi roszczeniami lub na potrzeby dochodzenia roszczeń)
b) zgody (w tym w szczególności zgody na e-mail marketing lub telemarketing)
c) wykonania zawartej umowy
d) obowiązków wynikających z prawa (np. prawa podatkowego lub przepisów o rachunkowości).
4. Przetwarzanie danych osobowych osób fizycznych będących potencjalnymi klientami opiera się na:
a) usprawiedliwionym interesie administratora danych (np. w zakresie tworzenia bazy danych, marketingu bezpośrednim produktów własnych)
b) zgody (w tym w szczególności zgody na e-mail marketing lub telemarketing)
5. Żądanie ze strony Użytkownika usunięcia danych osobowych lub zaprzestania ich przetwarzania przez może skutkować całkowitym brakiem możliwości realizacji usług przez bądź ich poważnym ograniczeniem.
6. Szczególną wagę przykładamy do kwestii profilowania i wskazujemy, że:
a) na potrzeby profilowania przetwarzamy z reguły dane, które uprzednio podlegały szyfrowaniu ssl;
b) wykorzystujemy do tego typowe dane: adres e-mail i IP lub cookies
c) profilujemy w celu analizy lub prognozy osobistych preferencji oraz zainteresowań osób korzystających z naszych Serwisów lub produktów lub usług i dopasowywania treści znajdujących się w naszych Serwisach lub produktach do tych preferencji
d) profilujemy w celach marketingowych, tj. dopasowania oferty marketingowej do ww. preferencji.
7. Zobowiązujemy się postępować zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i zasadami współżycia społecznego.
8. Informacja o pozasądowym rozpatrywaniu sporów konsumenckich. Podmiotem uprawnionym w rozumieniu ustawy o pozasądowym rozpatrywaniu sporów konsumenckich jest Rzecznik Finansowy, którego adres strony internetowej jest następujący: www.rf.gov.pl.


§6 Podstawowe zasady bezpieczeństwa

1. Każdy użytkownik powinien dbać o swoje własne bezpieczeństwo danych oraz o bezpieczeństwo swoich urządzeń, które służą dostępowi do sieci Internet. Takie urządzenie powinno bezwzględnie posiadać program antywirusowy z aktualną regularnie uzupełnianą bazą definicji, typów i rodzajów wirusów, bezpieczną wersję przeglądarki internetowej z której korzysta oraz włączoną zaporę sieciową. Użytkownik powinien sprawdzać, czy system operacyjny i programy zainstalowane na nim posiadają najnowsze i kompatybilne aktualizacje, ponieważ w atakach wykorzystywane są błędy wykryte w zainstalowanym oprogramowaniu.
2. Dane dostępowe do usług oferowanych w sieci Internet to – np. loginy, hasła, PIN, certyfikaty elektroniczne itp., – powinny być zabezpieczone w miejscu niedostępnym dla innych i niemożliwym do włamania z poziomu sieci internetowej. Nie należy ich ujawniać lub przechowywać na urządzeniu w formie, która umożliwia nieautoryzowany dostęp i odczyt przez osoby do tego nieuprawnione.

3. Ostrożność podczas otwierania dziwnych załączników lub klikania odnośników w wiadomościach mailowych, których się nie spodziewaliśmy np. od nieznanych nadawców, bądź z folderu spam.
4. Zaleca się uruchomienie w przeglądarce internetowej filtrów antyphishingowych czyli narzędzi, które sprawdzają, czy wyświetlona strona internetowa jest autentyczna i nie służy wyłudzaniu informacji, np. poprzez podszywanie się pod osobę lub instytucję.
5. Pliki powinny być pobierane tylko i wyłącznie z zaufanych miejsc, serwisów i stron. Nie zalecamy instalowania oprogramowania z niezweryfikowanych źródeł zwłaszcza od nieznanych wydawców o niesprawdzonej opinii. Dotyczy to również urządzeń przenośnych, np. smartfonów, tabletów.
6. Podczas używania domowej sieci bezprzewodowej Wi-Fi należy ustalić takie hasło aby było bezpieczne i trudne do złamania, nie powinno być nim żaden wzór i ciąg znaków który jest łatwy do odgadnięcia (np. nazwa ulicy, imię gospodarza, data urodzin itp.). Rekomenduje się także korzystanie najwyższych możliwych standardów szyfrowania sieci bezprzewodowych Wi-Fi, które są możliwe do uruchomienia na posiadanym sprzęcie np. WPA2.


§7 Korzystanie z wtyczek Social Media

1. Wtyczki tak zwane plug-ins portali społecznościowych facebook.com i Twitter oraz innych, mogą znajdować się na naszych stronach. Związane z nimi usługi dostarczane są odpowiednio przez firmy Facebook Inc. i Twitter Inc.
2. Facebook obsługiwany jest przez Facebook Inc., 1601 S. California Ave, Palo Alto, CA 94304, USA Facebook. Aby zobaczyć wtyczki Facebook przejdź do: https://developers.facebook.com/docs/plugins
3. Twitter obsługiwany jest Twitter Inc., 1355 Market Street, Suite 900, San Francisco, CA 94103, USA. Aby zobaczyć wtyczki Twittera przejdź do: https://dev.twitter.com/web/tweet-button
4. Wtyczka przekazuje jej dostawcy jedynie informację o tym, do których z naszych stron internetowych miałeś dostęp i w jakim czasie. Jeśli podczas oglądania naszej strony bądź przebywania na niej, użytkownik jest zalogowany do swojego konta znajdującego się np. na Facebooku lub Twitterze, dostawca jest w stanie łączyć Twoje zainteresowania, preferencję informacyjne, oraz inne dane, pozyskane np. poprzez kliknięcie przycisku Lubię to czy pozostawienie komentarza, bądź wpisanie nazwy profilu w wyszukiwanych. Taka informacja również zostanie przekazana przez przeglądarkę bezpośrednio do dostawcy.
5. Więcej bardziej szczegółowych informacji na temat gromadzenia i wykorzystywania danych przez Facebook lub Twitter i na temat ochrony prywatności można znaleźć na poniższych stronach:
a) Ochrona danych/porady dot. prywatności wydane przez Facebook: http://www.facebook.com/policy.php
b) Ochrona danych/porady dot. prywatności wydane przez Twitter: https://twitter.com/privacy
6. Aby uniknąć odnotowania wizyty na wybranym koncie użytkownika przez Facebook lub Twitter na naszej stronie internetowej musisz wylogować się ze swojego konta przed rozpoczęciem przeglądania naszych stron internetowych.


Nota o prawach autorskich do Regulaminu

Właścicielem wszystkich materialnych praw autorskich do wzorca niniejszej polityki jest Kancelaria Prawna LEGATO, która udzieliła niewyłącznego i niezbywalnego prawa do wykorzystywania tego dokumentu do celów związanych z własną działalnością handlową w Internecie oraz rozciąga ochronę prawną na w/w dokument na czas trwania umowy. Kopiowanie oraz rozpowszechnianie wzorca niniejszego dokumentu bez zgody Kancelarii Prawnej LEGATO jest zabronione i może podlegać odpowiedzialności zarówno karnej jak i cywilnej. Sprzedawcy internetowi mogą dowiedzieć się więcej o możliwości korzystania z wzorca polityki prywatności i cookies na stronie http://www.kancelaria-legato.pl

Close

ROZPOCZNIJ ZAMÓWIENIE

Przetwarzamy Twoje dane osobowe zgodnie z naszą Polityką Prywatności. Możesz wycofać swoją zgodę w dowolnym momencie, klikając link rezygnacji z subskrypcji na dole każdego z naszych e-maili.

Close